Με αφορμή τον καμβά ενός υπό διαμόρφωση θεατρικού έργου και μια βασική γραμμή αφήγησης ξεκινήσαμε ένα πρόγραμμα που θα βάλει τους εφήβους σε ρόλο ηθοποιών, συγγραφέων, σκηνοθετών και θα τους δώσει την δυνατότητα να συμμετέχουν ενεργά στην διαμόρφωση ενός θεατρικού κειμένου.

Το πρόγραμμα «Έφηβοι σε Ρόλο», που τελεί υπό την αιγίδα και την οικονομική στήριξη του υπουργείου Πολιτισμού, διεξήχθει στο σχολείο μας, και ολοκληρώθηκε στις 22 Δεκεμβρίου με επιτυχία. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας έζησαν πολύτιμες εμπειρίες και ενεπλάκησαν σε θεατρικά δρώμενα δουλεύοντας δικούς τους προβληματισμούς και ερωτήματα. Ευχαριστούμε πολύ την Εταιρεία Θεάτρου & Πολιτισμού «Ars Momentum» α.μ.κ.ε. για τη πολύτιμη συνεργασία στην υλοποίηση του προγράμματος.

No responses yet